Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ο Μακεδονικός Λητής στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς ηττήθηκε με σκορ 58-70 από τον Αισχύλο Ωραιοκάστρου.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και το πρώτο δεκάλεπτο την βρήκε να προπορεύεται με 3 πόντους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν λύσεις στην επίθεση και δημιούργησαν μια διαφορά, την οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Ο Μακεδονικός Λητής, παρά την προσπάθεια, δεν κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, τα συνολικά 19 εύστοχα τρίποντα, 7 από τον Μακεδονικό Λητής και 12!!! από τον Αισχύλο Ωραιοκάστρου

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και των δύο ομάδων για την προσπάθεια και την απόδοσή τους, με ιδιαίτερη μνεία στον 16χρονο πιτσιρικά της ομάδας μας Ντομάζη Γιώργο, ο οποίος έκανε την πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα του Μακεδονικού Λητής.

Ευχαριστούμε τους φίλους του Μακεδονικού Λητής που ήρθαν στο γήπεδο και υποστήριξαν την προσπάθειά μας.

Τσοτουλίδης Α. 14 (1), Αδαμόπουλος Γ., Καλιφούλης Ε. 4, Δαμίγος Ι. 3, Γιαννακούλας Χ. 23 (5), Παπαντωνίου Α. 9, Ναβροζίδης Δ., Μουμτζίδης Γ. 2. Ντομάζης Γ. 3 (1).

Προπονητής: Τσαλιγόπουλος Δ.