makedonikos litis sima

Βαθμολογία Ποδοσφαίρου

Ο Μακεδονικός Λητής στο Twitter

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να πάρει τη νίκη στο σημερινό αγώνα με αντίπαλο την καλή ομάδα του "συνδημότη" Κεραυνού Ωραιοκάστρου, μένοντας στο 1-1.

Με βασικό στοιχείο το πάθος για τη νίκη και τη δύναμη, οι ποδοσφαιριστές μας είχαν τον έλεγχο του αγώνα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, βρέθηκαν όπως πίσω στο σκορ στο 10ο λεπτό, σε μια από τις 3 φάσεις που δημιούργησε σε όλο τον αγώνα η φιλοξενούμενη ομάδα. Τελικά με πέναλτι του Ανδριόπουλου στο 81' η ομάδα μας ισοφάρισε και θα μπορούσε να πάρει το "τρίποντο" της νίκης με τον ίδιο παίκτη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ομάδα μας ξεκίνησε με τους: Μπαμπάτσικο, Ανδρονικίδη, Αβαλιάν, Σαββίδη, Αθανασίου, Σακκαλή, Πιτσινέλη Α., Λιώνη, Καρατζίβα, Ανδριόπουλο και Γκαντίνο. Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Χατζηπαρασκευάς, Κούλπας, Μελίσσης και Καμάρης.

Ευχαριστούμε τους φίλους της ομάδας για την ατμόσφαιρα που δημιούργησαν στο γήπεδο και την στήριξη τους προς τους ποδοσφαιριστές μας.

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας με αντίπαλο άλλη μια ομάδα του Δήμου μας, την Δόξα Πενταλόφου, την Κυριακή 22/01 στις 11:00.

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5